Робочий навчальний план

Організація освітнього процесу здійснюється за освітньою програмою "Дитина"

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Куйбишевського

дитячого садка №50

Херсонської міської ради

___________ Надія АНДРЄЄВА

“       ”                    2020 р.

РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

КУЙБИШЕВСЬКОГО ДИТЯЧОГО САДКА № 50

ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

на 2020/2021 навчальний рік

Пояснювальна записка

У Куйбишевському дитячому садку №50  Херсонської міської ради (далі – дитячий садок) функціонує 1 група дітей змішаного віку (3 - 6(7) років.

Режим роботи у дитячому садку становить 10,5 годин.

Робочий навчальний план дитячого садка сформований згідно з вимогами програми «Дитина».

З метою досягнення дитиною-випускником ступеня компетентності, необхідного для її нормального функціонування в довкіллі та забезпечення гармонійного розвитку, в освітній процес включені види освітньої діяльності: краєзнавство, правове виховання.

Навчальний рік починається 01 вересня і закінчується 31 травня,

з 01 червня по 31 серпня триває літній оздоровчий період.

Тричі на рік (вересень, січень, квітень) здійснюється моніторинг результативності засвоєння діючої програми дошкільниками.

Основні завдання на 2020/2021 н.р.:

1. Розвиток ігрової компетентності дітей дошкільного віку

2. Продовжувати формувати екологічяну свідомость дитини засобами морально-етичного виховання.

Організація освітнього процесу здійснюється  за програмами: «Дитина», «Скарбниця моралі».

Розвивальне, особистісно орієнтоване навчання дошкільників проводиться фронтально, підгрупами та індивідуально, залежно від змісту, завдань, складності. Колективна та групова діяльність здійснюється на заняттях, що мають визначний час, місце, обладнання. Навчання у формі занять проводиться, починаючи з 4-го року життя, з поступовим нарощуванням їх кількості та тривалості.

Тривалість занять відповідає таким вимогам:

4й рік життя – 15 хв.

5й рік життя – 20 хв.

6й рік життя – 25 хв.

Даний розподіл часу може змінюватись залежно від завдань, їх актуальності, складності, бажання та спроможності дітей.

Перевага надається індивідуальним  заняттям, що дає змогу врахувати міру зацікавленості, інтересу дітей, дозування інформації чи завдань. Тривалість  індивідуальних  занять  в  групах -   5-10 хв.

Заняття з фізичного виховання проводяться (різні форми організації): діти  молодшого віку – щоденно, тривалість   20 хв. (двічі - у залі, двічі -  на свіжому повітрі, 1 раз – піший перехід);

діти середнього  віку – щоденно, тривалість 25 хв.(двічі - у залі, двічі - на свіжому повітрі, 1 раз – піший перехід);

діти  старшого віку – щоденно, тривалість  30 хв.(двічі - у залі, двічі - на свіжому повітрі, 1 раз – піший перехід).

З метою забезпечення повноцінного розвитку дітей, зміцнення та збереження їх здоров`я  плануються заходи по загартуванню, ранкова гімнастика, заняття з фізичної культури,  рухливі ігри та  ігри спортивного характеру, загартування, фізпаузи між заняттями та  фізхвилинки під час занять, спортивні свята, змагання,  Дні здоров`я  тощо.

З метою фізичного розвитку дошкільнят в дитячому садку організовано роботу  гуртка з фізичного виховання: «Мауглі». Заняття гуртка проводиться по підгрупах у другій половині дня.

Для батьків працює постійно діючий консультпункт «Батьківський всеобуч».

Орієнтовна кількість занять на тиждень

за віковими підгрупами

Складові плану

Вікові групи

молодший дошкільний вік

(від 3 до 4 років)

середній дошкільний вік

(від 4 до 5 років)

старший дошкільний вік (від 5 до 6 років)

лість (хв.)

лість  (хв.)

лість (хв.)

Здоров’я та фізичний розвиток

(фізкультура)*

30

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Літературна скринька

260

17

400

* Години, предбачені для фізкультурних занять, не враховуються згідно наказу МОН України “Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності” від 20.04.2015р. № 446.

Режим дня дітей дошкільного віку (3 – 6 років життя)

протягом року (режим роботи 10,5 год).

Процеси

Години доби

Ранкова зустріч дітей, огляд, ігри, індивідуальне спілкування, гімнастика

7.00 - 8.30

Підготовка до сніданку, сніданок

8.30 - 9.00

Ігри, самостійна діяльність за вибором дітей, підготовка до занять, колективні та індивідуальні заняття

9.00-10.00

Підготовка до прогулянки, прогулянка, індивідуальні заняття, самостійна діяльність за вибором дітей, повернення з прогулянки

10.00-12.30

Підготовка до обіду, обід

11.50-12.20

Підготовка до сну, сон

12.20-15.00

(12.20-15.20)*

Поступовий підйом, оздоровчі процедури

15.00-15.30

(15.20-15.40)

Вечеря. Ігри, самостійна діяльність, індивідуальні (спільні) заняття

15.30-16.30

(15.40-16.30)

Підготовка до прогулянки, прогулянка, бесіди вихователя з батьками, повернення дітей додому

16.30-17.30

*У дужках подано години доби для проведення процесу в літній  період.